Collier med odlade sötvattenspärlor färgade Ø9mm, 42cm, silverlås med stenar S925, bruttovikt 56,6g, 3st extra pärlor

600 kr

(jakob_77)

Auktnr SE11.20240514.A33136
Varukategori Silver / Kedjor & collier
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 550 kr
Aktuellt bud 600 kr
Stänger 2024-05-14 14:46:00
Provision 90 kr
Frakt 129 kr

 Elgitarr, Fender Stratocaster Eric Jonson Rosewood, Serienummer: EJ 13661, Model #: 0117700854, År 2011, svajarm,  nedslipade band, samtliga delar är original förutom plektrumskyddet. I nuläget är den ospelbar pga inkorrekt utförd bandslipning. Halsen har skador på band och greppbräda. En reparation kostar runt 7000kronor. Originalfodral med användarmanualer medföljer. Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Elgitarr, Fender Stratocas...

Figurin Duva, Nao by Lladro, Daisa 1983, 21cm, Vikt: 0 g

Fat, Höganäs old, 18,5x18,5cm, 658/1, formgivare John Andersson Vikt: 0 g Skickas med paket.

Fat, Höganäs old, 18,5x18...

Figurin, Höganäs, skulptu...

Fyra koppar, Fulby, Hans och Birgitte Börjeson, Ø75mm, höjd 70mm, stengods Vikt: 0 g

Fat Flambe ALP Gunnar Nylund Rörstrand, dekor av O. Dahl, nr 5838, Lidköping, förgylld dekor stengods, 30x30cm Vikt: 0 g

Skål, glas blå/grå, på fot, Ø17,5cm, höjd 7,5cm, vikt 817,6g Vikt: 0 g

Skål, glas blå/grå, på ...

Ljusstake, vit 3-armad med dekor av blommor, 22,5cm, Ø24mm ljusmått, Jie Vikt: 0 g Skickas med paket.

Skål Orrefors, Orion, höjd 8,5cm, Ø13cm, Lars Hellsten Vikt: 0 g

Skål Orrefors, Orion, höj...

Vas, höjd 21,5cm bredd 8cm, design Friedrich Karl Ens i Volkstedt, Tyskland #5215 Vikt: 0 g

Vas, höjd 21,5cm bredd 8cm...

Sju tallrikar, Bing & Grön...

Herrur Rolex Daytona, 18K, 40mm, ref: 116518LN, snr: 2Z8956X6, Cal. 4130, verknr: 67C6K071, boettnr: 2118, automatisk, safirglas, keramisk ring, gummiband, viklås, 18K, manual, cert 29.4.2019 Bergströms Ur, box. Vikt: 0 g

Väska, Louis Vuitton, Flan...

Elgitarr, Gibson Les Paul, serie nr: 73507096, hårt fodral Skickas med postpaket.

Handväska Chanel Classic Flap Jumbo Mademoiselle, 25x15cm, serienummer 30252459, orginal box, dustbag, kvitto Birger Jarlsgatan 2021, certifikat, katalog, smärre bruksslitage på insidan.

Handväska Chanel Classic F...

Väska Prada Milano, Shoppi...

Se kontorets övriga auktionsvaror